Sokan nem tudják, de a DVI a szabvány összefoglaló neve. Ami nem más mint a Digital Visual Interface szavak kezdőbetűi. Hát, hogy-hogynem elvtársak van ebből a nyüves DVI stekkerből 5 féle, plusz kettő, mert ebből is van anya-apa, különben hova dugnád be a bedugnivalót ha nem lenne anya? (rejszolás itt nem játszik :D)
A DVI visszafelé kompatibilis, de akkor, csakis akkor (De utáltam ezt az indoklást matekórán...) ha a videokártyád kimenete DVI-I, vagy DVI-A tipusú. Ammegmilyen? Kérdezi a sok Móricka, hát elmondjuk, hogy az analóg támogatás meglétéről a stekker bal oldalán lévő 4 kis tüske megléte árulkodik, értelemszerűen a VGA-n 4 kis lyuk. Tehát ne legyél erős és ne erőltess analóg támogatású kábelt, olyan aljzatba ami nem támogatja (a.k.a. digitális, vagy DVI-D).
Remélem ebből kiderült az is, hogy a DVI-D tisztán digitális átvitelre szolgál, az analóg jellel nem kompatibilis, úgyhogy ne is mókold meg a kábelt, ha lehet, bármilyen ingerenciát érzel barkácsszenvedélyed kiélése iránt azt ne a DVI kábelen tedd.
Van itt még valami, nehogy ilyen egyszerű legyen az élet. Ugyanis létezik a DVI-I és DVI-D is Single illetve Dual Linkkel. A 2 között az átvihető képminőség a különbség, konkrétabban a felbontás.
Míg a Single Link kábelen max 1920x1200-as 2,3MP felbontás vihető át, míg a Dual Link kábelen 4MP is elfér.
Remélem minden érthető volt, én elhúztam nyaralni a járda szigetekre, de ha ilyen jól fizet továbbra is a csigafasz blog, akkor az idén lejutok az udvarra is. Szevasztok!